39,000.00 €
- 3191 m²
Property for
Vendita
Type Maison
détaché
Square feet
91 m²
Taille du lot
10289 m²
Bedrooms
3
Bathrooms
1
Publié
il y a 3 jours
Built
1970
Pays
Croatia
Etat / Région / Province
Krapinsko-zagorska županija
Ville
Desinić
City area
Donji Jalšovec
Poštanski broj
49216
Permis de construire
oui
Certificat de propriété
oui
Nombre de places de parking
7
Information suppléméntaire
Prodaje se kuća u okolici Desinića, nadomak Tuheljskih Toplica.
Nalazi se u mirnom naselju, na izoliranoj lokaciji bez neposrednih susjeda, a koja pruža mir i privatnost.
Kuća u prizemlju se sastoji od hodnika, kupaonice, spremišta i stepenica za tavan, dnevnog boravka / kuhinje, te dvije prostrane spavaće sobe. Podrum i tavan su u Roh Bau fazi, koji se koriste u svojstvu spremišta. Također tu je i terasa sa orijentacijom sjeveroistok.
Priključak struje i septička jama spojeni na objekt, voda je spojena hidropak sustavom na spremnik sa kišnicom. Na posjedu 20m od kuće nalazi se i aktivni bunar sa pitkom vodom. Priključak gradskog vodovoda i plina nalazi se 300m od objekta.
Također tu je i pomoćna građevina koja se koristi u svojstvu spremišta.
Grijanje je izvedeno na peć na drva u kuhinji i dnevnom boravku, te na struju u spavaćim sobama.
Kuća nije u funkciji 5 godina, međutim kao takva je na svojoj razini funkcionalna i odmah useljiva.
Također posjeduje uporabnu dozvolu.
Zemljište se sastoji od tri čestice koje zajedno tvore cjelinu od 10.289m². Isto je pretežno pravilnog oblika koje mjeri 160m dužine i 75m širine na najširem dijelu.
Otprilike 2.000m² zemljišta nalazi se unutar zone građevinske namjene.
Najbliža je trgovina udaljena 3 minute vožnje automobilom, do Kumrovca i Slovenije 9 minuta, do Termi Tuhelj potrebno je 16 minuta, do Aquae Vivae Krapinske Toplice bazena potrebno je 24 minuta, Zaboka 24 minute, a do Zagreba 41 minuta lagane vožnje automobilom.
Općina Desinić smještena je u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske, u Krapinsko-zagorskoj županiji području još zvano i Hrvatsko Zagorje. Proteže se na 45 km2. Nalazi se na 219 m nadmorske visine te ima najviši vrh na 366 m. Nalazi se u blizini Hrvatsko-Slovenske granice (granični prijelaz Miljana).
Smještaj općine Desinić vrlo je prometno pogodan. Tako je najbliži granični prijelaz Miljana udaljen svega 6 km, a iz Zagreba možete stići za manje od sat vremena vožnje automobilom.
Veliki Tabor spada među najljepše i najočuvanije spomenike srednjovjekovne fortifikacije-stambene arhitekture Hrvatske, a i ovog dijela Europe. Sam grad smješten je u sjeverozapadnom dijelu Hrvatskog zagorja, na području Krapinsko-zagorske županije općini Desinić i župi Desinić.
Dan danas se ne zna kad je grad prvotno sagrađen i tko su bili njegovi graditelji. Analizom se može sa sigurnošću tvrditi da je grad sagrađen u drugoj polovici XV.stoljeća u doba prvih turskih provala na hrvatski teritorij. U to vrijeme, vlastelini uz potporu europskih vladara, naglo su gradili utvrde na području Hrv. zagorja zbog obrane od Turaka. Inače riječ “tabor” znači ratni logor. Prvi spomen naziva Tabor “Thabor aliter Wrbowicz” je zabilježen godine 1497. Od godine 1511. na dalje isprave razlikuju dva tabora: Veliki kraj Borovca i Mali kraj Klenovca, dok je Veliki Tabor “Naghthabor” prvi put izričito spomenut u jednoj ispravi iz 1513. Za Veliki Tabor je nekoć upotrebljavan i još stariji naziv Vingrad koji u narodu toga kraja ni danas nije zaboravljen. Od kraja XIX. do sredine XV.stoljeća, vlastelinstvo nad Velikim Taborom bilo je u vlasništvu grofova Celjskih koji su se prije zvali “gospoda od Sounecka”, dobivši ga od kralja Žigmunda, a izgubivši Veliki Tabor pogibeljom Ulrika Celjskog u sukobu s Ladislavom Hundayem. Pogibeljom Ulrika Celjskog izumrla je obitelj Celjski, koji su tada držali knežiju Zagorje i županiju Varaždinsku i Zagrebačku.
Uz grofove Celjske i Veliki Tabor vezana je legenda o Veronici Desinićkoj.
Ratkayi Velikotaborski, 1502.g. postaju vlasnici Velikog Tabora, nakon obitelji Celjski darovnicom od kralja Massimilijana II. Petru barunu Ratkayu za vojne zasluge. Ti su vlasnici dogradili Veliki Tabor, koji je poprimio današnji izgled. Na ulazu u Veliki Tabor još postoji grb grofovije Ratkay: zidani bunar s kolutarom i vedricom.
Peterokutna kula je nedvojbeno najstariji dio grada, središnja i najveća građevina velikotaborskog sklopa (XV.st). Kasnije je oko kule građen prsten.(XVI. i XVII.st). Dvor ima još i danas svoj bunar, kapelicu i zvono. Danas je Veliki Tabor turističko i kulturno središte sjeverozapadne Hrvatske. Svake se godine održavaju umjetničke izložbe, mačevanje, lov sokolima.
Ukoliko se nađete u blizini Velikog Tabora nemojte propustiti priliku te posjetite taj predivan dvorac.
Vlasništvo je uredno 1/1, bez tereta.
Zainteresirani ste za razgledanje ove zanimljive prilike?
Slobodno nas kontaktirajte kako bismo vam omogućili da je osobno istražite bez obaveza.
Za cijenjene ponude dostupni smo svakog dana, uključujući vikend.
ID KOD AGENCIJE: 1510582
- View QR Code
-
- Trenutna ocjena: 0
- Ukupno glasova: 0
- Snimi kao PDF
- Report Listing Cancel Report
- 12 Affiche